GREATEST KıLAVUZU YANGıN ÇıKış KAPıSı IçIN

Greatest Kılavuzu Yangın Çıkış Kapısı için

Greatest Kılavuzu Yangın Çıkış Kapısı için

Blog Article

Yangın Bapsı evgin durumlarda binadan dünyaarı çıkış sağlamlamanın yüzı teselsül yangının başka alanlara ve taksimmlere sıçramasını da engeller. Böylecene yangının denetçi şeşna tuzakınması kolaylaşır ve daha çokça hüsran vermesi önlenir.

Yangın bapsı 120 dakikaya kadar ısıya dayanıklıdır. Bunun nedeni ise imalatında kullanılan yanmayan hidrolik malzemelerdir. İmalatta tuzaküminyum, hidrolik malzeme ve metal sac kullanılmaktadır. Bu iki öz ısıevet dayanıklı olmasını esenlar.

Böylelikle imalattan kullanıma denli geçen sürecin sonucunda insanları sağlıklı şekilde zemine isal amacına ulaşılmış olur.

Bu sınıflandırma, yangın kapılarının ne kadar süreyle yangına dayanabileceğini belirtir. Örneğin, A dershaneı bir yangın kapısı ekseri 60 an, B derslikı bir yangın bapsı ise 30 an boyunca yangına karşı dayanıklılık gösterebilir. Yangın bapsı seçerken, bu metanet sınıflarını dikkate almanız önemlidir.

Peki yangına dayanıklı bedduaşap kapı ne denli süre alevlerin ve esrarın yayılmasını engelliyor?

Yangın bapsı, isminden bile anlaşılacağı kabilinden yangın ve benzeri acil durumlarda insanoğluın en hızlı ve esenlıklı bir şekilde boşaltma edilmesini sağlayan kapı sistemleridir.

Bu nedenle, sertifikalı yangın bapları daha güvenlidir ve bu da fiyatlarını fazlalıkrabilmektedir.

Yangın bapsı TSE standartları her firmanın ve kullanan binanın riayet etmesi müstelzim kaideleri kucakermektedir.

Please be aware that this might heavily reduce the functionality and appearance of our şehir. Changes will take effect once you reload the page.

Binada mevcut kişilerin ısı ve dumandan etkilenmeden Yangın Kapısı hariçya yahut yangın merdivenlerine erişmesinı sağlayan Yangın Kapısı modelleri kendi içerisinde nazar boncuğu kanatlı, çift kanatlı ve ürkü barlı Yangın Kapıları olarak sınıflandırılmaktadır.

Dayanıklılık: Yangın kapkaloriın yangına dayanıklı olması ve belli başlı bir süre süresince ısıyı engelleyebilmesi önemlidir. Kapının dayanıklılığına gereğince belirlenen “EI” kıymeti, yangına karşı direnç seviyesini belirtir.

Bir başka şgeri ise kapıların kendisinin kapanabilmesidir. Herhangi bir Yangın Kapısı ağırlık olmadan kapı kendi halinde kapanmalı ve bu kapanmayı engelleyecek kuvvetin 40 Newton’dan aşkın olmaması gerekir.

Yangın Bapsı Ne Olmalı? Yangın Kapısı kullanılacağı binanın boyutlarına ilişkilı olmakla birlikte oldukça geniş üretilir. İnsanların yangın kapısı ürkü takkadak çabucak tahliye olmasını sağlayan bu tavır birey kaybı olmaması derunin önemlidir.

Yangın simultane bapların katkısızlıklı şekilde açılıp - kapanması Yangın Kapısı Menteşesi kalitesi ve özge Yangın Bapsı Aksesuarları ile uyumuyla akıllıca orantılıdır. İçerideki duman ve ısının hariçya yansımaması dâhilin bapnın hızla kapanması çok önemlidir. 

Report this page